HAMİLELİK DÖNEMİNDE PILATES

Sevgili Anne Adayları;

Hamilelikte Pilates’ in yaralarını biliyor musunuz

Pilates 1Hamilelik ilerledikçe omurgaya,sırta,omuz kuşağına,dizlere,karın duvarı kaslarına ve pelvic taban kas ve ligamentlere yük binmeye başlar. Pilates kas,kuvvet ve dayanma gücü oluşturur böylece hamilelikte ve hamilelik sonrasında oluşabilecek tüm problemleri en aza indirger.

Relaksin hormonu tüm dokuları gevşetir,yumuşatır.Destek sağlayan dokuların gücü azalır.

Düzenli pilates hamilelikte oluşabilecek bel ağrısı,kabızlık,bacaklarda şişlik problemlerini en aza indirger ve hamilelik sonrası bedenin eski haline dönmesini kolaylaştırır .

Solunum egzersizleri ve gevşeme teknikleri akciğer kapasitesini arttırır,normal doğumu kolaylaştırır,doğum esnasında ki stresi azaltır,ağrı eşiğini düşürür ve doğum sürecinin en sağlıklı şekilde tamamlanmasını sağlar.

Hamilelikle gelişebilecek ( gestasyonel diabet ) şeker hastalığından korur.Kilo alımının kontrollü olmasını sağlar Hamilelikte egzersiz düzenli yapıldığında vücudu hamileliğin pek çok olumsuz etkilerinden korur ve sağlıklı,kuvvetli bir Anne olarak bebeğinizi en mutlu şekilde büyütmenizi sağlar.Pilates 2

Sevgili Sevcan Hanım ; yaşam stili haline getirdiği sağlıklı beslenme ve egzersiz  programı ile hamilelik döneminde 7 kg aldı.   3.600 kg ‘ lık  çok sağlıklı bir kız çocuğunu normal doğum ile dünyaya getirdi.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir