Ben

2004 Ege Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu mezunu olan Mine Melek’in uzmanlık alanı Pilates ve Uluslararası AntiGravity® Fitness’dır.

Üniversite yıllarına kadar lisanslı basketbolcu olarak spor hayatına devam edip, üniversitede okurken Otizmli Çocuklarda Duyusal Entegrasyon Eğitmenliği yapmıştır.

Profesyonel olarak Spor Eğitmenliği hayatına Pilates ile giriş yapan Melek personal ve stüdyo trainer olarak bir çok spor kulübünde çalıştı. 2009 ‘dan bu yana 2 farklı Pilates Eğitim Programını bitirmiş olup farklı eğitim programları ile kendini güncellemeye devam etmektedir.

Şu an da Bahçeşehir’de Club Mind Up adı altında ki stüdyosunda mesleki hayatına devam etmektedir.

CMU / Bahçeşehir Founder & Owner
AntiGravity Fitness 2Star Instructor Master Turkey
Pilates Instructor

2013 senesinde ilk AntiGravity® Fitness lisansını alarak Türkiye için öncü isim olan Melek, eğitimlerini güncellemesi icin Italya ve USA ‘da bulundu. 7 AntiGravity® Fitness Eğitim programının 5 programını bitirmiş olan Melek, son olarak Orlando’da  2Star Instructor lisansını almaya hak kazanarak 4 farklı AntiGravity® Programı ile Türkiye’de  Lisanslı AntiGravity® Fitness Eğitmeni yetiştirmeye devam etmektedir.

Rimini Wellness 2015 Italya da AntiGravity® Fitness da gorev alarak, katılımcalara 3 gün boyunca AGF dersleri vermiş olup Uluslararası Eğitmen olarak ülkemizi yurtdışında temsil etmiştir.

Bütün hayalleriniz gerçekleşebilir, eğer kovalayacak cesaretimiz varsa.WALT DISNEY

Ege BESYO 2004  mezunu olarak 12 yılı geride bırakmışım. Hey gidi yıllar diyecek noktaya gelmişim gibi;) Üniversite yıllarına kadar lisanslı basketbolcu olarak  spor hayatıma devam ederken bir yandan da Otizmli Çocuklar ile çalışmak  benim için tarifi olmayan bir deneyimdi. İnşallah günlerden bir gün yeniden çocuklarımla buluşacağız.

2009 da  Pilates ile tanıştım. Ardından kendimi Kontroloji Metodunun kocaman dünyasında buldum. Pilates’ in insana kazandırdığı zihinsel ve bedensel sağlığı gördükçe bu tekniğe olan inancım daha da güçlendi ve daha fazla öğrenme isteğim arttı. Farklı eğitim programları ile kendimi güncellemeye devam ederek bilgi dağarcığımı genişletme isteğimin sonunda günümüz itibariyle 2 farklı eğitim programını bitirmiş bulunuyorum. Kişiye özel, hedefe odaklı ve güvenli egzersizi ilke edinerek, ekibimle beraber öğrencilerimize zengin bir ders içeriği sunmak için yeni eğitimler ile kendimi sürekli güncellemekteyim.

Ve mesleki hayatımın bir başka basamağı AntiGravity® Fitness & Yoga ile 2013 senesinde Rimini Wellness Italya da tanıştım. Pilates den sonra yerini alan AGF ile yaşadığım tecrübeleri, hisleri ve pek çok egzersiz metodundan çok farklı yararlarını öğrencilerime aktarmak için bu yolda çıktım. AGF in bedenen, zihnen ve ruhen insana kattıklarını ve stresi yok etmede ki başarısını gördükçe bu eğitim programının devamını getirmek için çalışmalarıma devam ettim. 2014 yılında AGF in Türkiye Eğitim Direktörlüğünü yapmaya başlayarak bu tekniği temsil eden yeni eğitmenler yetiştirmeye başladım. Güvenli ve doğru teknik ilkesi ile büyümeye devam eden AGF TURKEY TEAM’ in başarısında pay sahibi olan tüm takım arkadaşlarıma teşekkürlerimi sunarım.

Mesleğimin dünyada ki gelişim hızına ayak uydurmak için Yoga, Fitness, Suspension Fitness sistemleri, Step – Aerobik, Latin Dansları, Spinning vb….gibi egzersiz metodları ile mesleki bileziklerimi çoğaltmak için  kendimi her zaman güncel tutmaya çalıştım. Pilates ve AGF benim tuzum ve karabiberim, diğerleri ise dayanılmayacak kadar lezzetli bir yemek yaratabilmek için kullandığım çeşnilerim.

minemelek3 copy

Ve 14.04.2014 de ilk Boutique Stüdyom Club Mind Up  Bahçeşehir’in  kapılarını açmak kısmet oldu. “Bir insana bedensel sağlığının yanı sıra düşünsel ,ruhsal ve öz anlamda rahatlamayı nasıl verebilirim ?” sorusundan yola çıkarak kurduğum CMU da , önce zihindeki sonra bedendeki değişimi hedefledim. CMU; kendi değerini önemseyen, bütün olarak hafiflemek isteyen ve kendi sağlığına yatırım yapmayı hedefleyen bireylere, aynı amaç, vizyon ve çalışma ahlakını paylaşan eğitmen ve çalışanların desteği ile hizmet vermeyi amaçlar.

Aynı zamanda benzer ideal ve amaçlara sahip eğitmen ve eğitmen adaylarına eğitim merkezi olarak kapılarını açar. Sağlıklı beden, zihin, ruh ve öz bütünlüğünü sağlamış mutlu bireylerin yaratılmasına katkıda bulunmak CMU’nun hedefidir.

CMU ‘yu kurarken  ev rahatlığında, güvenli, huzurlu bir çatı ile sporun en keyifli ve eğlenceli yönlerini sunabilmeyi arzu etmiştim. Bu çatı altında ki öğrencilerimize en profesyonel şekilde hizmet vermek için aile gibi olduğumuz takım arkadaşlarım ve bana inancını, güvenini hiç kaybetmeden bizimle beraber yol alan öğrencilerimiz ile beraber CMU Spor Ailesinin yaşama geçebilmiş olmasına müteşekkirim. Dilerim ki ; CMU da geçirdiğiniz her an sizlerin hayatı için Sağlık Sıhhat olsun.

Sevgilerimle,

Mine Melek
THEMAMACADEMY Kurucusu
AntiGravity Fitness Türkiye Eğitim Direktörü
Pilates Eğitmeni